با پرجمعیت ترین ارتش های جهان آشنا شوید


با پرجمعیت ترین ارتش های جهان آشنا شویدبا پرجمعیت ترین ارتش های جهان آشنا شوید
عوامل و مسائل مختلفی در قدرت نظامی یک کشور تاثیرگذار هستند. یکی از عوامل مهم داشتن ارتش بزرگ است که این امر سبب ایجاد روحیه در کشور و مردم می‌شود و در دید سایر کشورها نیز تاثیرگذار محسوب می‌شود. علاوه بر اندازه ارتش، فناوری و نوع سلاح در قدرت یک کشور حرف اول را می‌زند. در اینجا نام کشورهایی که بزرگترین ارتش‌های جهان را دارند، مشاهده می‌کنید:
۱.جمهوری خلق چین، ۲،۲۸۵،۰۰۰
ارتش چین بزرگترین ارتش جهان می‌باشد. خدمت سربازی برای مردان چینی طبق قانون، در سن ۱۸ سالگی اجباری می‌باشد اما به دلیل تعداد بالای داوطلبان در این کشور، این قانون هیچ‌گاه اجرا نشده‌است. چین بیش از یک میلیارد نفر برای محافظت از کشور دارد، بنابراین داشتن چنین ارتش بزرگی امری ضروری می‌باشد.
با پرجمعیت ترین ارتش های جهان آشنا شوید
۲.آمریکا، ۱،۴۵۸،۲۱۹
ارتش ایالات متحده از میان داوطلبانی که حقوق دریافت می‌کنند، شکل می‌گیرد.
این کشور از سربازگیری اجباری در گذشته استفاده می‌کرد، اما این قانون از سال ۱۹۷۲ مورد استفاده قرار نگرفته‌است.
آمریکا سالانه بیش از نیم هزار میلیارد برای ارتش خود و ۱۶۰ میلیارد دلار برای عملیات احتمالی در خارج از کشور هزینه می‌کند که این مقدار معادل ۴۳ درصد از کل هزینه‌های نظامی جهان می‌باشد.
با پرجمعیت ترین ارتش های جهان آشنا شوید
۳.هند، ۱،۳۲۵،۰۰۰
هند بزرگترین واردکننده سلاح‌های نظامی می‌باشد که هزینه‌ای آن معادل ۹ درصد از واردات جهان می‌باشد.
منابع اصلی تهیه اسلحه این کشور روسیه، اسرائیل و فرانسه هستند. این کشور با توجه به توسعه هواپیماهای نظامی، سعی در حفظ رابطه نزدیک خود با روسیه دارد. هند به دلیل رقابت با پاکستان و تنش‌های مرزی با کشور چین، همیشه در حالت آماده‌باش به سر می‌برد.
با پرجمعیت ترین ارتش های جهان آشنا شوید
۴.کره شمالی، ۱،۱۰۶،۰۰۰
ارتش این کشور ریشه در سال ۱۹۳۰ و زمانی که ژاپن هنوز کره را اشغال کرده‌بود، دارد. به مرور زمان کره به دو بخش تقسیم شد.بخش شمالی کره نیروی مسلحی با جمعیت حدود ۲۵۰۰ نفر داشت. ارتش این کشور در زمان جنگ سرد با کره جنوبی توانست به این مقدار رشد کند. حدود یک چهارم از بودجه ناچیز این کشور، برای ارتش آن محفوظ است و هزینه‌های آن تقریبا به ۱۰ میلیارد دلار می‌رسد.
با پرجمعیت ترین ارتش های جهان آشنا شوید
۵.فدراسیون روسیه، ۱،۰۲۷،۰۰۰
به گزارش تراز، نیروهای مسلح این کشور در سال ۱۹۹۲ و پس از فروپاشی اتحادیه جماهیرشوروی تاسیس شد. این کشور نزدیک به ۷۲ میلیارد دلار برای نیروهای مسلح خود هزینه می‌کند.
با پرجمعیت ترین ارتش های جهان آشنا شوید
ارتش ایران
بر اساس گزارشات منتشر شده، در بین ۱۰ ارتش برتر جهان ، ایران هشتمین ارتش بزرگ دنیا را دارا می‌باشد. ارتش اولیه ایران در سال ۱۹۲۵ تاسیس شد و تحت دخالت‌های کشورهای آمریکایی و اروپایی بود. پس از انقلاب در سال ۱۹۷۹، ارتش ایران از نظارت و دخالت‌های آمریکا و کشورهای دیگر رها شد.
با پرجمعیت ترین ارتش های جهان آشنا شوید
ایران در سال ۱۹۸۹ شروع به بازسازی ارتش خود، پس از جنگ با عراق کرد. اکنون ارتش ایران یکی از قوی‌ترین ارتش‌های خاورمیانه و جهان محسوب می‌شود.85 out of 100 based on 70 user ratings 145 reviews

^