10مخترعی که قربانی اختراعشان شدند +عکس


10مخترعی که قربانی اختراعشان شدند +عکس10مخترعی که قربانی اختراعشان شدند +عکس
در طول تاریخ بشر اختراع های بسیاری صورت گرفته است. اختراعاتی در زمینه های مختلف مثل هوانوردی ، علوم پزشکی ، مهندسی و یا اتومبیل ها و بسیاری موارد دیگر که زندگی بشر را برای همیشه تغییر داد. اما در بسیاری موارد و در زمان آزمایش های اولیه این وسایل آنچنان که باید امن نبودند و به مرگ سازندگان خود منجر شدند. در این مطلب قصد داریم تا شما را با مخترعینی آشنا کنیم که با اختراع خود کشته شدند.

فرنچمین فرمینت


10مخترعی که قربانی اختراعشان شدند +عکس

درسال 1772 فردی به نام "فرنچمن فرمینت" تلاش کرد تا اولین وسیله تنفس زیر آب را بسازد. این وسیله هوای تنفس شده را به داخل لباس غواصی می برد و سپس به کمک وسیله های خاصی که درآن قرار گرفته بود تصفیه می شد. این وسیله اولین لباس غواصی است که در دنیا اختراع شد اما به هر حال مشکلات فراوانی داشت و همین باعث شد تا مخترعش پس از 20 دقیقه که زیر آب بود به علت تمام شدن اکسیژن جانش را از دست بدهد.

لوله پلی اتیلن

1:

هنری فلوس
10مخترعی که قربانی اختراعشان شدند +عکس>

در سال 1876 و در حالی که هنوز غواص ها وسیله ای خوب برای رفتن به عمق آب نداشتند این "هنری فلوس" بود که وسیله ای جالب و قابل حمل را اختراع کرد. دقیق‌ترین تصویر از تکثیر ژنومی ثبت شد در ابداع این مرد به جای هوای فشرده شده از اکسیژن فشرده شده هستفاده می شد و همین کشنده ترین بخش این اختراع بود. ربات همه‌فن‌حریف وارد بازار کار می‌شود این مرد به همراه اختراعش به عمق 40 متری رفت و هیچوقت برنگشت زیرا به خاطر تنفس اکسیژن خالص جانش را از دست داد.
تاریخ تصویری قلب مصنوعی

2:

کارل سوسک
10مخترعی که قربانی اختراعشان شدند +عکس

این مرد کانادایی که یک بدلکار بود به خاطر ابداع کپسول نجات و پرش از بالای آبشار نیاگارا به شهرت رسید. قد صدای شما چقدر است؟ این مرد از این پرش توانست جان سالم به در ببرد ولی تصمیم گرفت کپسول دیگری ساخته و اون را از بالای آبشار هوستون در تگزاس به پایین پرت کند. چرا طلای یزد معروف است؟ این مرد در سال 1985 پس از پیدا کردن اسپانسر و ساخت کپسول از بالای آبشار به پایین پرید ولی محاسباتش درست نبود و کپسول پس از برخورد با سطح آب تکه تکه شد. ساخت کامپوزیت سبز از پارچه‌های جین کهنه! شدت جراحاتی که "سوسک" برداشته بود باعث شد تا او روز بعد جانش را از دست بدهد.
چینی‌ها «چرتکه» را به نام خود جهانی کردند

3:

ون هو
10مخترعی که قربانی اختراعشان شدند +عکس

بر پايه افسانه هایی که در کتاب های چینی آمده هست ون هو یکی از مخترعین و البته اربابان چینی بوده هست که به خاطر درست کردن صندلی پرنده جانش را از دست داد. این فرمانروا در یکی از ابداعات عجیبش 47 موشک را به صندلی متصل کرد و قصد داشت تا به فضا برود. پس از روشن شدن موشک ها صندلی به آسمان رفت و منفجر شد. پس از اونکه دود و گرد و خاک فرونشست دیگر اثری از "ون هو" نبود و در همان آسمان کشته و پودر شده بود.

4:

فرانز ریشلت

10مخترعی که قربانی اختراعشان شدند +عکس

این مرد فرانسوی که در اتریش به دنیا آمده بود مخترع و پیشتاز در زمینه فنون و طراح چتر و چتربازی بود. او در توانست یک چتر خاص را طراحی کند که توسط شخص چترباز پوشیده می شد و پس از پرش چتر اون باز می شد. وی چندین بار به وسیله آدمک این چتر را از طبقه پنجم آپارتمان محل زندگی خود با موفقیت آزمایش کرد ولی میل داشت تا یک تست با انسان نیز اجرا کند. نهایتا در 4 فوریه 1912 او خود با پرش از برج ایفل سعی در آزمایش اختراع خود را داشت که به دلیل باز نشدن چتر وی به زمین برخورد کرد و کشته شد.

5:

اوتو لیلنتال

10مخترعی که قربانی اختراعشان شدند +عکس

این مرد آلمانی یکی از اولین انسانهایی بود که به رویای انسان برای پرواز کردن جامع عمل پوشاند. او اولین انسانی بود که به صورت موفقیت آمیز چندین گلایدر را طراحی کرده و ساخت و همچنین چندین پرواز موفق و ثبت شده را با گلایدر را انجام داد و لقب " پادشاه گلایدر " به او داده شد. تصاویر او در بسیاری از نشریات و مجلات جهان چاپ می شد. در 9 آگوست 1896 او در یک پرواز با گلایدر دچار حادثه شد و از ارتفاع 17 متری سقوط کرد. او روز بعد به دلیل شکستگی ستون فقرات از دنیا رفت.

6:

ویلیام بالوک

10مخترعی که قربانی اختراعشان شدند +عکس

این طراح و مخترع آمریکایی در سال 1863 یک ماشین چاپ جدید با سرعت بیشتر را طراحی کرده و ساخت. این ماشین که از قطعات متحرک بسیار زیادی تشکیل شده بود یک انقلاب واقعی در صنعت چاپ به حساب می آمد. او در 3 آوریل 1867 و درجریان کار با یکی از ماشین های خود دچار مشکل شده و پای او شدیدا آسیب دید. او چند روز بعد به قانقاریا مبتلا شد و در حین عمل جراحی درگذشت.

7:

جی – پاری توماس

10مخترعی که قربانی اختراعشان شدند +عکس

این مهندس و راننده اهل ولز همیشه رویایی شکاندن رکورد سرعت با اتومبیل را داشت. او در این راه و به هدف رسیدن به این هدف اتومبیلی به نام " Babs " را طراحی کرده و ساخت. او در این وقت با رسیدن به سرعت 273 کیلومتر بر ساعت توانست رکورد سرعت را برای خود بدست بیاورد. در سال 1927 رکورد او توسط راننده دیگری شکسته شد و وی به تاریخ 3 مارس 1927 و در حالی که سعی می کرد رکورد جدیدی را با خودروی خود به جا بگذارد دچار حادثه شده و کشته شد.

8:

توماس میدگلی
10مخترعی که قربانی اختراعشان شدند +عکس

این شیمیدان آمریکایی مخترع گازهای CFC و بنزین سرب دار بوده هست . بسیاری وی را مخربترین موجود زنده بر روی زمین برای اتموسفر زمین می دانند زیرا این دو اختراع او به مرگ بسیاری از انسان ها و مشکلات زیادی برای محیط زیست منجر شد. او در میان سالی به ویروس فلج اطفال آلوده شد که به فلج شدن وی منجر شد. او برای حرکت کردن وتعویض ملافه هادر تخت دستگاهی را طراحی کرد که همین دستگاه باعث خفه کردن و مرگ او شد.

9:

ماری کوری

10مخترعی که قربانی اختراعشان شدند +عکس

شاید بتوان لقب معروفترین دانشمند و مخترعی را که با اختراع خود کشته شده هست را به ماری کوری داد.این فیزیک دان فرانسوی کاشف رادیواکتیو بود و آزمایشات فراوانی را برای پی بردن به خواص و قابلیتهای این ماده صرف کرد. او در سال 1903 میلادی به دریافت جایزه فیزیک نوبل مفتخر شد. او در 4 جولای 1934 به دلیل ابتلاء به سرطان ناشی از برنامه گرفتن در معرض تشعشعات هسته ای از دنیا رفت. /باشگاه خبرنگاران

10:

یاد کارتونا میندازه آدمو

آخه یکی نبود بش بگه مردک چین چانگ شده خاک بر چنگ شده چینگ چونگی تو که میری آسمون با چی برمیگردی؟

با مخ؟


67 out of 100 based on 52 user ratings 327 reviews

^